zwrot prowizji kredytu we frankach

Zwrot kredytu we frankach

Banki w latach 2003-2011 bardzo chętnie udzielały dwóch rodzajów kredytów:

  • Indeksowanych.
  • Denominowanych

Rodzaje kredytów frankowych

Kredyt indeksowany

W tym przypadku kwota kredytu we frankach, wyrażona jest w złotówkach, a dopiero w dniu spłaty raty kredytobiorca dowiaduje się, jaka dokładnie jest kwota raty. Ta jest bowiem przeliczana na franki szwajcarskie, po tabelach kursowych danego banku.

Kredyt denominowany

Tutaj kwota kredytu od początku jest wyrażona we frankach szwajcarskich. Jest to jednak szacunkowa kwota, ponieważ kredytobiorca składa wniosek, gdzie kwota kredytu wyrażona jest w złotówkach. Bank następnie przelicza tę kwotę na franki. To oznacza, że klient banku do końca nie wie, jaką kwotę otrzyma. Co ważne, rata kredytu przeliczana jest z franków na złotówki po kursie ustalanym przez bank. Klient w tym przypadku spłaca raty w złotych.

Trzeba zaznaczyć, że tego typu kredyty nie są typowymi kredytami walutowymi - te są zaciągane w obcej walucie i w takiej też spłacane.

Umowy kredytów indeksowanych i waloryzowanych okazały się bardzo niekorzystne dla klientów w momencie skoku kursu franka. Z czasem okazało się, że umowy te zawierają niedozwolone zapisy lub są wykonywane w niewłaściwy sposób. To bezpośrednio przekłada się na straty finansowe Frankowiczów.

Dlatego obecnie kredytobiorcy mogą walczyć o:

Zwrot Ubezpieczenia
Niskiego Wkładu

Zwrot obowiązkowego
ubezpieczenia pomostowego

Zwrot nadpłaconych rat kredytu we frankach

Zmniejszenie rat w przyszłości

Zatrzymanie biegu
przedawnienia

Kto może się starać?

O zwrot nadpłaconych środków może starać się każdy kredytobiorca, który zaciągnął kredyt indeksowany lub denominowany. W szczególności dotyczy to osób, które miały problem ze spłatą swoich zobowiązań.

Zwrot pieniędzy można uzyskać:​

Spełniasz powyższe warunki i chciałbyś dowiedzieć się więcej?
Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania!

Odzyskanie swoich pieniędzy z kancelarią jest znacznie prostsze niż w przypadku samodzielnego starania się o to. Jedynie co trzeba zrobić to dostarczyć wymagane dokumenty. Zespół prawników analizuje umowę kredytową, a następnie przygotowuje właściwą argumentację prawną. Specjaliści walczą za Ciebie o zwrot nadpłaconych rat kredytu we frankach i odzyskanie możliwie najwyższej kwoty. Cała procedura jest po stronie naszych specjalistów.

Co dzieje się później?

Początkowo odbywają się negocjacje z bankiem, które mają na celu polubowne rozwiązanie problemu kredytu frankowego. Banki jednak niechętnie przystają na takie postępowanie, zwykle również negatywnie rozpatrują reklamacje. Jednoznacznie wskazuje to na brak dobrej woli banków, a wobec tego sprawa kończy się w sądzie. Wówczas prawnicy występują jako pełnomocnicy i dążą do odzyskania pieniędzy.

Kredytobiorca nie musi przedstawiać wielu dokumentów ani tym bardziej udowadniać swoich racji — tym zajmuje się kancelaria. Jedyne, co jest potrzebne to umowa kredytowa — wraz z ewentualnymi aneksami.

Dzięki nim jesteśmy w stanie sprawdzić, w jaki sposób bank ustalał wysokość raty, oraz czy pojawiły się niedozwolone zapisy. Są to elementy, na podstawie których możemy uzyskać dla Ciebie korzyści.

Kredytobiorcy obecnie uzyskują znaczne kwoty, które są równowartością nadpłaconych rat, a dzięki temu odzyskują swoje pieniądze. Odzyskują również płynność finansową na dłużej. Mogą bowiem zmniejszyć saldo kredytu, który jeszcze spłacają.

Prawo bankowe, a także zapisy w umowach są bardzo skomplikowane, a to sprawia, że kredytobiorcy mają problemy ze skierowaniem sprawy do sądu i skutecznym jej zakończeniem. W takiej sytuacji nie pomaga także zwykła reklamacja do banku, którą może napisać każdy.

Dlatego warto zdecydować się na współpracę z kancelarią. Przeciętny kredytobiorca nie ma odpowiedniej wiedzy prawnej, instrumentów. Nie wiedzą również jakimi mechanizmami się posłużyć , by daną sprawę wygrać .    KREDYT WE FRANKACH

    Wypełnij formularz a odezwiemy się do Ciebie w ciągu 48 godzin z naszą propozycją!

     

    Nie jesteś pewien? Zadzwoń do nas lub napisz e-mail!